Trojice českých turistů uvázla v rakouských Alpách. Jedna žena utrpěla po pádu těžká zranění

Tři čeští vyznavači horské turistiky se v sobotu večer dostali do potíží u vrcholu Hochschwab na severovýchodě rakouské spolkové země Štýrsko. Dva podchlazené muže dostali záchranáři do bezpečí nezraněné. Žena však utrpěla při pádu do několikasetmetrové hloubky těžká zranění a musela být přepravena do nemocnice. Informovala o tom v neděli agentura APA.

Thörl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Podle upřesnění agentury APA byla policie v obci Thörl okolo 17.30 telefonicky informována, že se někdo zřítil v oblasti hory Hochschwab. Pomocí nouzové aplikace se podařilo lokalizovat volajícího, telefonický kontakt už ale nebyl znovu navázán. Do pátrací akce bylo vysláno přes 20 horských záchranářů a záchranářský i policejní vrtulník.

Dva muže ve věku 30 a 31 let se podařilo posádce záchranného vrtulníku poměrně brzy lokalizovat, stáli ve sněžnicích na příkrém a zledovatělém místě. Záchranáři je dopravili k místu přistání vrtulníku a ten je přepravil do nemocnice ve městě Bruck an der Mur.

Jednatřicetiletou společnici obou mužů objevili záchranáři o dvě hodiny později asi 300 metrů níže. Po poskytnutí první pomoci a ošetření byla žena vrtulníkem přepravena do nemocnice ve Štýrském Hradci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme