Českoslovenští váleční veteráni se setkali v Británii

Na československém vojenském hřbitově v Brookwoodu u Londýna se konalo shromáždění českých a slovenských veteránů 2. světové války. Slavnostního aktu se zúčastnili i představitelé české a britské armády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Parlamentu Velké Británie i s dvoupatrovým autobusem

Sídlo Parlamentu Velké Británie i s dvoupatrovým autobusem | Foto: Fotobanka stock.xchng, Steve Woods

Shromáždění se konalo u příležitosti 70. výročí příchodu československých letců do Británie. Organizátorem byl Svaz svobodných letců Československa ve Spojeném království. Jeho předseda plukovník Arnošt Polák uvítal účastníky, mezi nimiž byl i náměstek ministra obrany České republiky Michael Hrbata.

Hrbata ve svém proslovu řekl, že komunistický režim chtěl české letce bojující za války v Británii umlčet, a je proto tím větší důvod jejich významnou roli připomenout. Závěrem shromáždění zazněla česká, slovenská i britská hymna a náměstek předal deseti veteránům pamětní medaile.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme