Českou obětí v Kaprunu zřejmě instruktorka lyžování

Českou obětí neštěstí v rakouském horském středisku Kaprun, kde při požáru podzemní lanovky uhořelo v sobotu více než 150 osob, je zřejmě instruktorka lyžování působící v penzionu Thayer. Řekl to majitel jednoho z kaprunských penzionů Jaroslav Hovorka, který je českého původu. Postižená prý doprovázela jako lyžařská instruktorka skupinu asi deseti Japonců, kteří nastoupili do lanovky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonští turisté se podle něj museli rozdělit na dvě části, protože se všichni do lanovky nevešli. Zatímco první skupina jela s instruktorkou nahoru, čekala druhá skupina na další spoj. Podle jeho slov působí v penzionu Thayer celkem tři české instruktorky lyžování, dvě zbývající jsou v pořádku.

Informace o jedné Češce na seznamu pohřešovaných, který byl vypracován v souvislosti s tragédií lanovky a který zřejmě bude totožný se seznam obětí, dnes českému velvyslanectví ve Vídni potvrdilo rakouské ministerstvo zahraničí. Na přání rodiny však bližší údaje o pohřešované osobě nebudou zveřejněny.

Celkový počet postrádaných, kteří se značnou pravděpodobností patří k obětem neštěstí, se dopoledne zvýšil na 159. Mezi uváděnými národnostmi ale Češka zatím jmenována není; poslední zveřejněný přehled mluví o 52 Rakušanech, 42 Němcích, deseti Japoncích, osmi Američanech, třech Slovincích a 44 dalších osobách.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme