Český kamion zadržený v prosinci v Turecku, se může vrátit domů

Česká firma si může vyzvednout kamion, který loni v prosinci zadržela policie v Turecku. Český řidič neměl tušení, že místo čistících prostředků veze látku na výrobu heroinu. Kamion jel ze Slovenska a sledovala ho slovenská policie, která se tak chtěla dostat k drogové mafii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Placená kamionová doprava na Pražském okruhu | Foto: Tomáš Adamec

Kamion sice může odjet zpátky, ale Turci naúčtovali české firmě parkovné ve výši 1500 eur. Majitel firmy chce částku spolu s dalšími škodami vymáhat. Slovenské ministerstvo vnitra už dříve avizovalo, že českou firmu, respektive jejího řidiče odškodní.

Přesto slovenská strana odmítá, že by policejní protidrogovou akci zkazila ona. Na vině jsou prý Turci, kteří o přepravě citlivého nákladu věděli, a měli ho nechat projet až k odběratelům, tedy drogové mafii.

Místo toho turečtí celníci zastavili kamion na hranicích a jeho řidiče zadrželi na několik dní. Slovenská policie sklidila za svůj postup kritiku nejen na domácí scéně ale i z Evropské unie.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme