Českého lékaře, který obtěžoval korejskou hygieničku, čeká soud. Žena požaduje vysoké odškodné

Lékař, který stane před soudem, byl součástí delegace ministra dopravy Martina Kupky (ODS), která do Koreje přicestovala v dubnu | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Českého lékaře, který údajně v opilosti obtěžoval v Koreji hygieničku, čeká soud. Uvedl to v pondělí web Lidovky.cz s odvoláním na dva zdroje obeznámené s případem. Lékař s hodností podplukovníka do země v dubnu přicestoval s delegací ministra dopravy Martina Kupky (ODS), od té doby je v Koreji zadržen.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle serveru hygienička nejprve požadovala vysoké finanční vyrovnání, na kterém se strany nedohodly, proto případ bude řešit korejský soud. Web také uvedl, že ve hře je kauce, díky níž by se lékař mohl vrátit do České republiky před vynesením verdiktu. Ministerstvo obrany podle serveru kauci nesloží, může tak ale učinit soukromý dárce.

Člen české vládní delegace obtěžoval v Jižní Koreji hygieničku. Případem se zabývají tamní úřady

Číst článek

Server iDNES.cz v polovině dubna napsal, že lékař v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v Busanu měřila teplotu. Lékař poté v rozhovoru pro server Seznam Zprávy odmítl, že by ženu obtěžoval, ale i to, že by byl v tu chvíli opilý.

Muže se v dopise adresovaném ambasádě v Soulu, ministerstvům dopravy, obrany a zahraničí a úřadu vlády zastalo pět podnikatelů, kteří rovněž cestovali s delegací. Podle nich se incident, pokud k němu opravdu došlo, stal omylem kvůli stísněnému prostředí uličky letadla a chaosu při provádění hygienické kontroly.

Ministerstvo zahraničí ve svých obecných doporučeních turistům cestujícím do Jižní Koreje mimo jiné zmiňuje, že „v Koreji jsou velmi přísně posuzovány případy sexuálního obtěžování, včetně jakéhokoliv dotýkání nebo poznámek nevhodné povahy“.

Cestu spolu s Kupkou absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory České republiky. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem bylo posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme