Český letoun Tu-154 už byl v akci

Spojenci v NATO poprvé využili dopravní letoun Tu-154, který naše vláda nabídla k podpoře boje proti terorismu. Letoun převážel v minulých dvou dnech materiál a osoby mezi Anglií, Německem a Francií. Potvrdil to dnes velitel šesté základny dopravního letectva v Praze-Kbelích Jaroslav Kankia. České Tu-154 slouží jako podpora radarových systémů AWACS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

"Provedli jsme čtyři lety, úkol byl splněn - jak já říkám - s naší normální kvalitou, to znamená bez závad, v pořádku. V tuto chvíli se připravujeme na plnění dalších úkolů, které budou v příštím týdnu", řekl Jaroslav Kankia.

Podle náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého bude letoun nasazen také v příštím týdnu, i když nemusí být přímo použit k podpoře AWACSu. "Naše letadlo bude například plnit některé přepravní úkoly, které nebudou přímou podporou té činnosti AWACSu, ale vytvoří podmínky pro podporu AWACSu. Je potřeba vidět, že jsme v alianci, a že spojenci pracují jako jeden tým."

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme