Český letoun Tu-154 už byl v akci

Spojenci v NATO poprvé využili dopravní letoun Tu-154, který naše vláda nabídla k podpoře boje proti terorismu. Letoun převážel v minulých dvou dnech materiál a osoby mezi Anglií, Německem a Francií. Potvrdil to dnes velitel šesté základny dopravního letectva v Praze-Kbelích Jaroslav Kankia. České Tu-154 slouží jako podpora radarových systémů AWACS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

"Provedli jsme čtyři lety, úkol byl splněn - jak já říkám - s naší normální kvalitou, to znamená bez závad, v pořádku. V tuto chvíli se připravujeme na plnění dalších úkolů, které budou v příštím týdnu", řekl Jaroslav Kankia.

Podle náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého bude letoun nasazen také v příštím týdnu, i když nemusí být přímo použit k podpoře AWACSu. "Naše letadlo bude například plnit některé přepravní úkoly, které nebudou přímou podporou té činnosti AWACSu, ale vytvoří podmínky pro podporu AWACSu. Je potřeba vidět, že jsme v alianci, a že spojenci pracují jako jeden tým."

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme