Český občan v Chorvatsku stále nezvěstný

Chorvatská policie zatím bezvýsledně pátrá po Čechovi, který se ztratil v neděli. Vyjel si na moře v gumovém člunu a silný vítr ho odvál od kempu Baško Polje do oblasti bračského kanálu. Do pátrání je každý den nasazeno několik lodí a vrtulníky. Zatím je pátrání bez úspěchu - Radiožurnálu to potvrdila konzulka v Chorvatsku Veronika Honsová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchrana z moře | Foto: Archiv

"Ještě dnes budu samozřejmě mluvit s chorvatskou policií a podle naší domluvy by pátrání mělo stále pokračovat. Podle informací, které mám k dispozici, chorvatská policie skutečně našla matraci, nicméně tato matrace nebyla identifikována jako gumový člun, ve kterém byl naposledy český občan spatřen. U něj se totiž nejednalo o matraci, ale malý gumový člun stříbrno-oranžové barvy, nafukovací, dlouhý přibližně jeden metr," popsala situaci Veronika Honsová.

Nehody Čechu v Chorvatsku se začaly objevovat hned na začátku prázdnin. Tato země je v létě tradičně nejoblíbenějším zahraničním cílem českých turistů. Letos se jich chystá svou dovolenou na Jadranu strávit téměř milion.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme