Český občan v Chorvatsku stále nezvěstný

Chorvatská policie zatím bezvýsledně pátrá po Čechovi, který se ztratil v neděli. Vyjel si na moře v gumovém člunu a silný vítr ho odvál od kempu Baško Polje do oblasti bračského kanálu. Do pátrání je každý den nasazeno několik lodí a vrtulníky. Zatím je pátrání bez úspěchu - Radiožurnálu to potvrdila konzulka v Chorvatsku Veronika Honsová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchrana z moře

záchrana z moře | Foto: Archiv

"Ještě dnes budu samozřejmě mluvit s chorvatskou policií a podle naší domluvy by pátrání mělo stále pokračovat. Podle informací, které mám k dispozici, chorvatská policie skutečně našla matraci, nicméně tato matrace nebyla identifikována jako gumový člun, ve kterém byl naposledy český občan spatřen. U něj se totiž nejednalo o matraci, ale malý gumový člun stříbrno-oranžové barvy, nafukovací, dlouhý přibližně jeden metr," popsala situaci Veronika Honsová.

Nehody Čechu v Chorvatsku se začaly objevovat hned na začátku prázdnin. Tato země je v létě tradičně nejoblíbenějším zahraničním cílem českých turistů. Letos se jich chystá svou dovolenou na Jadranu strávit téměř milion.

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme