FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Český podnikatel odsouzen v Rumunsku na osm let

K osmi letům odnětí svobody odsoudil ve čtvrtek v Bukurešti Nejvyšší soud Rumunska Františka Příplatu. Českého podnikatele uznal vinným za podněcování k vraždě rumunského odborového předáka. Dále byl odsouzen ke dvěma letům vězení za zločinné spolčování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle rumunských zákonů se tresty nesčítají, ale platí ten vyšší. Příplata byl zároveň zproštěn obvinění z ošizení rumunského státu při privatizaci firmy, za což byl v říjnu 2003 nepravomocně odsouzen ke 14 letům vězení.

Jak Příplata Radiožurnálu řekl, s rozsudkem nesouhlasí a proces označuje za zmanipulovaný: "Podle mě je to prostě katastrofa. Je to stát, který by chtěl přistoupit k Evropě, ale myslím si, že byla obrovská chyba, že vůbec Česká republika to povolila. Druhá věc je ta, že mi ublížili čeští politici. První mi ublížil pan Kavan, když prohlásil: Věřím v rumunskou spravedlnost. A podruhé pan ministr Svoboda. Já hned v tu dobu věděl, že na mne položil kámen, že na mne položil cihlu. Je to katastrofa, když něco takového je vůbec možné."

Svou nevinu chce František Příplata i nadále dokázat a jak pro Radiožurnál dodal, odvolá se k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme