Český premiér uspořádal v OSN recepci pro 150 šéfů států a vlád

Předseda české vlády Jiří Paroubek se loučí se světovými lídry v OSN ve velkém stylu. Uspořádal na závěr summitu pro více než 150 šéfů států a vlád v budově OSN recepci, která je vyvrcholením jeho třídenního programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek u mikrofonu Radiožurnálu | Foto: Miroslav Konvalina

Předsedu vlády nabitý program na summitu OSN v New Yorku unavil a Amerika ho příliš nenadchla. Jiří Paroubek nevylučuje, že by se do Spojených států vrátil: ,,Nevím, je to možné, v tuto chvíli spíše pracujeme na finanční perspektivě Evropské unie, dohodli jsme celou řadu bilaterálních jednáních, co jsem vedl."

"Myslím, že zahraniční politiku budu dělat aktivně, ale spíš na bázi EU. Možná zase po Novém roce je možné se rozhlédnout po světě, počínaje Spojenými státy, ale spíš bych viděl Latinskou Ameriku, počínaje Mexikem a Jižní Amerikou," řekl Českému rozhlasu premiér.

Jiří Paroubek si za tři dny v New Yorku nekoupil ani pohled. A než aby něco z New Yorku přivezl do Prahy, řekl novinářům, že by raději Prahu přivezl do New Yorku.

To se už příští týden podaří, protože v Metropolitním muzeu začíná velká výstava o gotické Praze.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme