Český prezident pokračuje v návštěvě Slovenska

Václav Klaus má za sebou první den pracovní návštěvy Slovenska. Kromě pracovního oběda se slovenským prezidentem a dalšími ústavními činiteli absolvoval setkaní s obyvateli Bratislavy a také s významnými slovenskými ekonomy v Hospodářském klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

český a slovenský prezidentský pár | Zdroj: ČTK

V pátek z Bratislavy zamíří na střední Slovensko a především na Spiš, odkud pochází jeho manželka Lívia. Do letadla si prezidentský pár přibalil lyže a další sportovní vybavení, vzhledem ke sněhovým podmínkám v Západních Tatrách ale není jisté, zda vůbec na sjezdovku vyrazí.

Ještě před tímto rozhodnutím se ale sejde s několika regionálními politiky v Žilinském kraji a především se chystá do Liptovského Mikuláše a do blízké vesničky Bobrovec, odkud pochází paní Lívie. Ta mu během celé návštěvy stojí po boku a na otázky odpovídá ve své rodné řeči, tedy ve slovenštině. Návštěvu Slovenska zakončí prezident s manželkou v sobotu odpoledne.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme