Český prezident Václav Klaus zahajuje pracovní návštěvu USA

Během své návštěvy ve Spojených státech se prezident Václav Klaus mimo jiné zúčastní konference k 20. výročí pádu komunismu v Evropě a povede českou delegaci na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Honza Ptáček

V pondělí 21. září bude Václav Klaus hlavním řečníkem na konferenci ve Washingtonu nazvané "Svoboda a prosperita ve střední a východní Evropě: 20 let po pádu komunismu".

V úterý odletí do New Yorku, kde se zúčastní summitu OSN ke klimatickým změnám. Na programu má také setkání s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem.

V New Yorku také povede českou delegaci na 64. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů, kde vystoupí s projevem a setká se s prezidenty a s premiéry některých členských zemí OSN.

Vácav Klaus také navštíví slavnostní recepci pořádanou americkým prezidentem Barackem Obamou. Do České republiky se prezident vrací ve čtvrtek.

Katka Brezovská, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme