Nové tváře v Berlíně, Moskvě a Varšavě. Český rozhlas mění zahraniční zpravodaje

Zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu se od srpna 2019 vystřídají v Berlíně, Moskvě a Varšavě. Devět zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu bude českým posluchačům autenticky zprostředkovávat aktuální témata dané země ze čtyř kontinentů – z Evropy, Asie, Afriky a ze Severní Ameriky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva: Ivana Milenkovičová, Martin Dorazín a Václav Jabůrek | Zdroj: Český rozhlas

Do Moskvy nastupuje Ivana Milenkovičová ze Zahraniční redakce Českého rozhlasu. Martin Dorazín, kterého střídá, bude nově zpravodajem ve Varšavě.

Zavoral o analýze Evropské vysílací unie: Ocenili silnou tradici Českého rozhlasu i kreativitu

Číst článek

„Polsko je nejen sousední zemí, je také zemí, se kterou má Česká republika důležité vztahy. Je největším partnerem v rámci zemí Visegrádské čtyřky. Je to zároveň pátá nejlidnatější země Evropské unie, pokud již nepočítáme odcházející Velkou Británii, řekl vedoucí Zahraniční redakce Českého rozhlasu David Koubek.

Český rozhlas vždy přinášel z Polska mnohovrstevnaté a zajímavé zpravodajství a jsem proto rád, že budeme tuto zemi znovu sledovat díky našemu člověku přímo na místě,“ dodal.

Poslední změna se týká Pavla Poláka, kterého v Berlíně vystřídá další reportér Zahraniční redakce Českého rozhlasu Václav Jabůrek.

„Čím dál důležitější je přinášet zpravodajství přímo z místa. Reportér, který zná a dodržuje novinářské standardy, je zvědavý, dokáže posluchačům v České republice přinést inspirativní témata se znalostí souvislostí. A navíc – dokáže udělat z důležitého zajímavé. Věřím, že takoví jsou i budoucí zpravodajové Českého rozhlasu v Rusku, Polsku a Německu,“ doplnil ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.  

Devět zahraničních zpravodajů Českého rozhlasů působí na čtyřech kontinentech v následujících městech: Pekingu, Moskvě, Káhiře, Bratislavě, Varšavě, Berlíně, Bruselu, Londýně a Washingtonu.

Medailonky zpravodajů

Ivana Milenkovičová vystudovala politologii a žurnalistiku na Masarykově Univerzitě v Brně, před příchodem do Českého rozhlasu byla redaktorkou a reportérkou v zahraniční redakci Lidových novin. Před tím vedla zahraniční redakci portálu iDNES.cz.

Václav Jabůrek vystudoval marketingovou komunikaci a PR a mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze. Již při studiích přičichnul k novinařině. V Českém rozhlase pracuje od začátku roku 2015, mimo jiné za mixážním pultem, ale především v zahraniční redakci.

Martin Dorazín je zkušeným zahraničním zpravodajem a reportérem, v současné době působí jako zpravodaj v Rusku. Pracoval i pro Českou televizi, s rozhlasovým mikrofonem procestoval Balkán, státy bývalé Ruské federace a poznal na vlastní kůži nebezpečí válečných konfliktů a krizových oblastí. V Polsku a Pobaltí působil jako zpravodaj v letech 2005 – 2009. V roce 2009 získal cenu Karla Kyncla za zahraničně-politické zpravodajství a publicistiku a v roce 2015 získal Cenu Karla Havlíčka Borovského za novinářskou objektivitu.

Blanka Bumbálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme