Český rozhlas podpořil na MFF Karlovy Vary Nadaci Jedličkova ústavu

Český rozhlas předává s dalšími mediálními partnery Nadaci Jedličkova ústavu dar v hodnotě téměř jeden a půl milionu korun. Získaný inzertní a mediální prostor, který lidé z nadace převzali na v Poštovním dvoře v rámci filmového festivalu v Karlových Varech, mohou požít například k propagaci charitativní činnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předání daru pro Jedličkův ústav na KFF Karlovy Vary, Jakub Čížek a Jiří Bartoška | Foto: Filip Jandourek

„Český rozhlas je dlouholetým partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Proto jsme nad výzvou pana prezidenta Bartošky, jestli podpoříme Nadaci Jedličkova ústavu, neváhali ani sekundu,“ objasnil Jakub Čížek z Českého rozhlasu.

„Věnujeme této nadaci inzertní prostor, věřím, že dostatečný pro podporu jejích aktivit,“ upřesnil formu daru Českého rozhlasu.

Jak hodnotu daru nadace využije říká Radek Musílek z Jedličkova ústavu:

„Mediální balíček, který převzala Nadace Jedličkova ústavu v rámci karlovarského filmového festivalu patří i Český rozhlas, bude využit jednak v podobě inzertního prostoru, ale i redakčně. To znamená, že se objeví v různých tištěných i audiovizuálních médiích témata související s Jedličkovým ústavem a jeho aktivitami.“
Nadace Jedličkova ústavu je s Karlovarským filmových festivalem spojena historicky, díky projektu Kino bez bariér.

Kino bez bariér potřinácté pomáhá festivalovým návštěvníkům na vozíčku

Číst článek

Na letošním 47. ročníku festivalu se handicapovaní snaží vybrat na nový bezbariérový autobus. Potřebují na něj zhruba 7 000 000 Kč.

Jan Mejsnar z nadace proto po Varech tahá kasičku v podobně malého autobusu.

„Lidé přispívají nejen malými částkami, ale i většími částkami. Včera jeden pán hodil pětistovku, tisícovku. Ty částky jsou různé. Za každou rozhodně děkujeme,“ říká Mejsnar.

Nadaci Jedličkova ústavu mohou lidé podpořit také ve 20 hodin v Poštovním dvoře. Na benefičním koncertě vystupuje například kapela The TapTap.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme