Český turista fotil v Chorvatsku nahé děti, skončil za mřížemi

Chorvatská policie zadržela padesátiletého Čecha, který fotografoval na pláži nahé děti. Na podezřelého muže, který se na ostrově Krk potuloval kolem moře s fotoaparátem, upozornili místní policii ostatní návštěvníci pláže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatsko | Foto: adriatic-navigator.com

Podle internetových stránek deníku Slobodna Dalmacija policie našla ve fotoaparátu a na paměťové kartě zadrženého Čecha přes dva a půl tisíce fotografií nahých chlapců i děvčat ve věku od tří do šesti let. Vyšetřovatel muže obvinil ze zneužití nezletilých osob a soud v Rijece ho poslal do vazby.

Český konzul ve Splitu Pavel Bednář pro Radiožurnál doplnil: "Český občan, zadržený na ostrově Krk, byl umístěný do vyšetřovací vazby v Rijece. Vyjádřil výslovné přání, že si nepřeje, aby o jeho případu byl informován český zastupitelský úřad."

O dalším osudu zadrženého českého turisty rozhodnou chorvatské úřady v příštích dnech, v pondělí se teprve rozjede vyšetřování. Zatím prověřují jeho totožnost prostřednictvím Interpolu.

Igor Maňour, Jan Kopřiva, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme