Český turista nepřežil zásah bleskem ve slovenských Roháčích

Zásah bleskem v Západních Tatrách na Slovensku nepřežil český turista. Informovala o tom horská služba, podle které 36letému muži z Kroměříže přivolaní záchranáři nedokázali pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrý Roháč

Ostrý Roháč | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

K neštěstí došlo kolem poledne, kdy se pohořím prohnala silná bouře. Blesk zasáhl turistu přímo na hřebenu mezi horou Predný Salatín a Brestová u lyžařského střediska.

Český turista měl vážné poranění hlavy a upadl do bezvědomí. Jeho příbuzní a další turisté se snažili muže co nejrychleji dostat z hřebenu, pod kterým je našli přivolaní záchranáři.

Do oblasti letěl také záchranářský vrtulník, který po zlepšení počasí vysadil u zraněného lékařku. Podle horské služby se ale ani po 45 minut trvající resuscitací nepodařilo muže zachránit.

Bouřky zasáhly některé slovenské regiony i v uplynulých dnech. Slovenský hydrometeorologický ústav proto vydal druhý stupeň varování před bouřkami pro většinu Slovenska s výjimkou jihozápadní části země. Na riziko bouřek v horských oblastech upozornila na svém webu i slovenská horská služba.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme