Rakouští záchranáři zasahovali u českého turisty, dostal se do potíží při potápěčském výcviku

Ve vážném stavu v neděli rakouští záchranáři převezli do hyperbarické komory na klinice v německém Traunsteinu českého turistu, který se účastnil potápěčského výcviku v jezeře Attersee. Informoval o tom server heute.at. Příčina neštěstí zatím není jasná, policie už zajistila veškeré vybavení, které měl muž u sebe v době ponoru. Během tohoto víkendu jde již o druhý zásah rakouských záchranářů kvůli českému turistovi.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český turista se musel nouzově vynořit po komplikacích během ponoru (ilustrační foto). | Foto: Roman Půta | Zdroj: HZS Praha

Podle serveru heute.at se potápěčského výcviku na jezeře Attersee v obci Weyregg, která leží asi 40 kilometrů východně od Salcburku, v neděli ráno účastnila pětičlenná skupina z Česka. Při ponoru ale u jednoho z potápěčů nastaly komplikace, a on se musel nouzově vynořit.

Týden pod hladinou. Potápěči v Česku překonali rekord v pobytu pod vodou

Číst článek

V případě příliš rychlého vynoření bez bezpečnostních přestávek může potápěč dostat kvůli snížení okolního tlaku takzvanou dekompresní nemoc.

Podle serveru české skupině na pomoc přispěchali potápěči z řad hasičů, kteří se ve stejnou dobu účastnili výcviku na blízkém stanovišti zemského hasičského sboru.

Hasiči Čechovi poskytli první pomoc, záchranáři jej následně vrtulníkem převezli do nejbližší nemocnice s hyperbarickou komorou, kterou je klinika v bavorském městě Traunstein.

Příčiny neštěstí vyšetřuje rakouská policie, která podle rakouského serveru již zajistila potápěčské vybavení.

Druhý zásah záchranářů

Nedělní zásah byl během tohoto víkendu již druhým, při kterém rakouští záchranáři pomáhali českým turistům, kteří se dostali do problémů. V sobotu skončil případ 24leté Češky tragicky.

Při výšlapu na horu Bosruck na severu spolkové země Štýrsko mladá žena uklouzla na mokrém turistickém chodníku, zřítila se do hloubky 150 metrů a zahynula.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Robert Řehák v neděli k tomuto případu sdělil, že velvyslanectví ve Vídni prostřednictvím české policie již rodinu zemřelé ženy informovalo. „Velvyslanectví je nadále v kontaktu jak s rodinou, tak s rakouskou policií,“ uvedl Řehák.

Podle něj bude nyní důležité, zda dotyčná Češka měla uzavřené řádné cestovní pojištění i pro případ úmrtí a repatriace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme