Český turista se na lince 112 v Libanonu pomoci nedočkal, případ vyšetřuje policie

Libanonská policie vyšetřuje pochybení v případu mrtvého Čecha. Dva příslušníci bezpečnostních složek jsou podezřelí, že nereagovali na jeho tísňové volání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanonský cedr | Foto: Wikipedia, Olivier Bezes

Šestačtyřicetiletý Čech se minulý týden za špatné viditelnosti zřítil do hlubokého údolí a vážně si poranil páteř. Na lince 112 se snažil dovolat pomoci, operátor ale na jeho žádost údajně nereagoval.

Muž pak poslal několik zpráv s žádostí o pomoc do svého hotelu a jeho zaměstnanci uvědomili policii. Do pátrání byla nasazena i speciální armádní jednotka. V úterý záchranáři našli mrtvé tělo českého turisty v údolí Kadíša.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ českého turisty v Libanonu sleduje Vít Pohanka

Libanonský ministr vnitra Marván Šarbíl podle anglicky psaného listu Daily Star potvrdil, že se český turista na tísňovou linku 112 dovolal. Dokazují to i záznamy ministerstva telekomunikací. Na jeho volání ale nikdo nereagoval. Podle ministra je prý možné, že muž mluvil anglicky nebo česky a proto mu zaměstnanci nerozuměli.To prý ale jejich nečinnost rozhodně neomlouvá.

O tísňovou linku se v Libanonu stará Vnitřní bezpečnostní služba, která spadá pod ministerstvo vnitra. Jestli se prokáže, že její pracovníci vědomě zanedbali své povinnosti, hrozí jim propuštění a potom soud. Zanedbání služebních povinností s následkem smrti berou soudy v Libanonu jako vážný trestný čin.

Igor Maňour, Vít Pohanka, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme