Čeští a němečtí vojáci v Afghánistánu se stali terčem útoku

Terčem dvou různých útoků se dnes stali čeští a němečtí vojáci mírové mise v Afghánistánu. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci sil ISAF | Foto: Petr Vavrouška

Mluvčí mírové mise NATO v Afghánistánu upřesnil, že útok zasáhl hlídkující české vojáky ve Fajzábádu v severoafghánské provincii Badachšán. Nikdo prý neutrpěl zranění, poškozené bylo pouze hlídkové vozidlo.

"Krátce po poledni afghánského času došlo při průjezdu patroly českých vojáků ve městě Fajzábád k explozi trhaviny, jednalo se pravděpodobně k explozi nástražného sytému. Naštěstí k ní došlo mezi dvěma vozidly, která se patroly účastnila. Jedno vozidlo, terénní UAZ, bylo poškozeno a naštěstí nedošlo ke zranění ani jednoho účastníka patroly," upřesnil mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek.

Krátce nato explodovala nálož poblíž německých vojáků v provincii Kunduz rovněž na severu země. Ani při tomto útoku nebyl nikdo zraněný nebo zabitý. Za dobu nasazení v rámci sil ISAF přišlo dosud o život 18 německých vojáků.

Česko má na severu Afghánistánu ve společné jednotce s Němci a Dány kolem 40 vojáků. Jejich úkolem je především zajištění bezpečnosti nebo ochrana mezinárodních jednotek. Další téměř dvě desítky vojáků má Česko v Kábulu v meteorologickém a pyrotechnickém oddílu.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme