Čeští europoslanci o nesmyslných návrzích

Co považujete za největší nesmysl, který letos vzešel z evropských institucí? Na to jsme se ptali českých europoslanců. A ani nemuseli přemýšlet dlouho...

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament ve Štrasburku | Foto: cs.wikipedia.org

Hynku Fajmonovi z ODS vadí snaha Evropské unie snižovat emise skleníkových plynů: "Já považuju za největší nesmysl letošního roku prohlášení Evropské rady, že do roku 2020 sníží Evropská unie emise o 20 procent, a to i v případě, že nikdo jiný, žádný jiný stát na světě, emise snižovat nebude. To považuju za strašně špatné." Podle skeptiků taková iniciativa může snížit konkurenceschopnost evropské ekonomiky.

Vladimír Železný z frakce Nezávislí/Demokraté zmínil mimo jiné snahu regulovat evropský kompost: "Jen tak, jak jsem se prohraboval papíry na stole, tak jsem narazil na návrh směrnice A6 -0410/2007, která je ke směrnici COM(2006) 0232-06-0307/2006-2006/0086(COD) o harmonizaci kompostu. Evropská unie doporučuje, aby se harmonizovaly normy na kompost, které si nesporně zemědělci v každé zemi dělali tak, jak potřebovali."

Komunista Miloslav Ransdorf zmiňuje pokus jednoho ze svých kolegů zavést jednotný evropský kalendář státních svátků: "Samozřejmě, některé věci tady byly k zasmání, jako třeba pokračující pokusy mého italského kolegy Brunnetti, který chtěl harmonizovat svátky a nepracovní dny v Evropské unii. Protože, kdybychom se řídili zásadou, že všichni budou slavit svátky všech, tak bychom ztratili dech v soutěži s USA a s jihovýchodní Asií."

Lidovec Jan Březina si vzpomněl na snahu chránit zaměstnance před nemocemi ze slunečního záření: "Ty návrhy vypadaly tak, že vlastně nemoci ze slunečního záření by byly nemocemi z povolání. A je těžko řešitelné, jak zjistit, jestli se pracující opálil někde u Středozemního moře, nebo při stavbě domu, střechy a podobně."

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme