Čeští fanoušci neviděli kvůli srbské policii první poločas zápasu v Bělehradě

Problémy s policií měli v Srbsku fanoušci fotbalové Slavie. Příznivci pražského týmu, kteří jeli na odvetný zápas Evropské ligy proti Crvene Zvezdě Bělehrad, se nemohli dostat na stadion. Už od hranic je - podle jejich tvrzení úmyslně - zdržovala srbská policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční Bělehrad | Foto: Turistička organizacija Beograda

"Srbská policie se k nám připojila ve tři hodiny na hranicích, doprovází nás, přitom jsme hodinu a půl čekali úplně zbytečně," řekl telefonicky Českému rozhlasu jeden z fanoušků Petr Kozlovcev.

"250 kilometrů jedeme čtvrtou hodinu, policie se vymlouvá jenom kvůli tomu, že přístupová silnice ke stadionu byla obsazena místními chuligány, přičemž si s nimi vůbec neumí poradit. Prostě hrůza."

"Atmosféra je úplně šílená. Osmdesát lidí, kteří jedou přes půl Evropy, tady záměrně drží a tváří se, že jde opravdu jen o naši bezpečnost," sdělil rozhlasu Petr Kozlovcev.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si svědectví slávistického fanouška

Fanoušci Slavie byli na stadion vpuštěni až ve 43. minutě. Sportovní reportéři Českého rozhlasu, kteří zápas komentovali, ale obdrželi informaci od vedení pražského klubu, že ze strany srbské policie nešlo o bezdůvodné zdržování a že na slávistické autobusy čekali na příjezdových cestách radikální příznivci domácího celku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Janev hovoří s fotbalovými fanoušky

Po úvodním utkání Slavie a Crvene Zvezdy před týdnem v Praze došlo k výtržnostem a střetům mezi příznivci bělehradského klubu a českými policisty. 126 srbských fanoušků policisté zadrželi, 17 jich bylo následně obviněno z různých trestných činů.

Po řádění bělehradských hooligans zůstaly statisícové škody na majetku soukromých osob.

Přečtěte si také:
Srbští fotbaloví fanoušci za asistence policie odcestovali z Prahy
Srbští fanoušci řádili v centru Prahy, zasáhla proti nim policie

Zdenka Turková, Marika Táborská, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme