Čeští fanoušci v Kolíně nad Rýnem

Jako na hlavním náměstí nějakého většího českého města to v sobotu vypadá před kolínským Dómem. Tam i jinde v ulicích města nad Rýnem vládnou už od rána české vlajky a rudé dresy našeho národního týmu. Tisíce fanoušků si nechtějí nechat ujít druhý zápas české reprezentace na mistrovství světa. Ta změří od 18 hodin síly s Ghanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vítaný odpočinek ve stínu | Foto: Jiří Hošek

Přihlížejícím turistům z Indie není lehké vysvětlit, o čem že to čeští fanoušci zpívají a že to tak úplně s fotbalem nesouvisí. Kromě lidovek a vítězných chorálů zní kolínskými ulicemi trpká kritika našich příznivců na adresu Organizačního výboru šampionátu, Českomoravského fotbalového svazu i na všemocného Franze Beckenbauera.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS ve fotbalu 2006. Čeští fanoušci v Kolíně nad Rýnem

Důvodem je samozřejmě systém prodeje vstupenek i strašení bubákem přísných kontrol dokladů při vstupu na stadión. Na ně FIFA těsně před šampionátem rezignovala.

Dvojice ostravských fandů vydražila lístky na dnešní utkání na aukčním portálu EBay. Pokud by ale vstupenky bývali nesehnali, nebyli by o cestě do Německa zdaleka přesvědčení.

Čeští fanoušci nechápou, že pořadatelé měli dlouho "plná ústa" boje s černým trhem, aby ho posléze de facto povolili a tolerovali. Nemít lístky, bývala by si cestu na šampionát rozmyslela i další skupina fandů.

Před prvním zápasem našich reprezentantů nevpustili němečtí celníci do země několik českých příznivců. Důvodem byl údajně strach z jejich potenciálně násilného chování. Tentokrát prý byla kontrola na hranici v podstatě formální.

Stovka věrných fandů od Rychnova sdružených kolem otce reprezentanta Jaroslava Plašila patří mezi nejzkušenější "cestovatele" mezi našimi fotbalovými příznivci. Neúčast v Německu tak vůbec nepřicházela v úvahu. Pobyt na šampionátu je pro tuhle skupinu nadšenců na samé špičce žebříčku hodnot, a tak v případě dalšího postupu české reprezentace jde všechno ostatní stranou.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme