Čeští ministři v čele s premiérem zamířili do Izraele

Do Izraele zamířila česká vládní delegace vedená premiérem Petrem Nečasem. Kromě předsedy vlády jsou v ní také ministr obrany Alexandr Vondra, ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, šéf rezortu školství Josef Dobeš a za místní rozvoj ministr Kamil Jankovský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády státu Izrael Benjamin Netanjahu je na návštěvě Prahy. | Foto: Filip Jandourek

Takto velké vládní delegace do Izraele běžně nejezdí. Pouze z Německa přijíždí na společné zasedání tradičně velká skupina ministrů. Jindy zase velká skupina izraelských ministrů vyjede do Německa. Má to být ukázkou těsného přátelství a spolupráce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návštěvě českých ministrů v Izraeli informoval v Ranním Radiožurnálu zpravodaj Břetislav Tureček

Česká návštěva se uskutečňuje za situace, kdy se na Blízkém východě horečně jedná o palestinských plánech požádat v OSN o mezinárodní uznání. Očekává se, že také o tom bude premiér Nečas jednat se svým izraelským kolegou Benjaminem Netanjahuem.

Česká republika dává najevo, že palestinské ambice ve světové organizaci nepodpoří. Podle některých zdrojů by Česko mohlo dokonce patřit k několika málo zemím světa, které se nezdrží hlasování, ale budou v OSN aktivně hlasovat proti Palestincům.

Konečný postoj se ale bude odvíjet od povahy textu, který bude na stole. V tuto chvíli o něm jednají na Blízkém východě přední světoví diplomaté.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme