Čeští politici podpořili reformu OSN

Předsedové obou komor českého parlamentu na půdě OSN v New Yorku podpořili hlasy volající po reformě této organizace. Šéf poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek se navíc zastal generálního tajemníka Organizace spojených národů Kofiho Annana, který tento týden přiznal vinu ohledně programu Ropa za potraviny, ale odmítl odstoupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Svobody

Socha Svobody | Foto: Vladimír Kroc | Zdroj: Český rozhlas

Oba čeští zákonodárci před předsedy sto padesáti parlamentů světa, kteří jednají v OSN, zdůraznili, že reforma OSN a jejích institucí je nutná, ale necelý týden před summitem Organizace spojených národů nejsou příliš optimističtí. "O změnách nejde jen krásně mluvit, ale je třeba jednat a najít kompromisy," zdůraznil předseda senátu Přemysl Sobotka. Jeho protějšek ze sněmovny Lubomír Zaorálek si myslí, že cíle rozvoje chudých zemí musí být v harmonii s bojem bohatších zemí proti terorismu.

Podle Sobotky korupce v OSN nesmí dále eskalovat, ale Zaorálek řekl, že Kofi Annan sám neřídil program Ropa za potraviny, a zdůraznil odpovědnost členských států. Kofi Annana si velmi váží a OSN nemá jinou cestu než bojovat s nedostatky, protože nemá alternativu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme