Čeští poslanci ve Washingtonu

Čeští poslanci letí znovuobjevovat Ameriku. Na od voleb v roce 2002 první parlamentní návštěvu Spojených států, se vydala do Washingtonu skupina ze zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. V delegaci jsou také poslanci, kteří bývají kritičtí na adresu Spojených států a nedávno navštívili Americe nepřátelský Írán.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Začínající americká cesta delegace zahraničního výboru je z těch, které by mohly sblížit rozdílné pohledy na problémy počínající vízy a končící přístupem k Blízkému východu. V čele 4členné delegace je šéf výboru Vladimír Vlaštůvka a druhým sociálním demokratem je Jan Kavan. Po nedávné návštěvě této dvojice v Teheránu není vyloučeno, že se jich američtí kongresmani přeptají, jak se poslanci dívají na to, že se Írán snaží získat jadernou zbraň. Prezident Bush dal tento týden najevo, že se příklání k evropské strategii vůči Íránu založené na jednání a obchodních ústupcích. Washington ale Íránu nadále nedůvěřuje a připravuje se na všechny varianty vývoje.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme