Čeští potápěči z expedice Garibaldi se neodvolají proti rozsudku chorvatského soudu

Česká potápěčská expedice Garibaldi přihlásí svůj objev potopeného italského křižníku prostřednictvím Českého velvyslanectví v Záhřebu. Proti pokutě 31 tisíc kun, kterou jim vyměřil chorvatský soud, se potápěči odvolávat pravděpodobně nebudou. Průběh expedice citelně poznamenala smrtelná nehoda jejího kameramana Jana Otýse před šesti dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatská vlajka a palmy | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Čeští potápěči se s velkou pravděpodobností nebudou odvolávat proti peněžité pokutě 31 tisíc kun, kterou jim vyměřil soud v Dubrovníku za nedovolené chování při ponoru k vraku a údajně i za podmořský průzkumu bez povolení. Oficiálně také požádají chorvatské úřady o povolení pokračovat v budoucnu ve svém výzkumu.

Úřady dosud ve správním řízení vyšetřují údajný neoprávněný výzkum expedice. Expedice o povolení v dubnu požádala, ale odmítla uvést přesné souřadnice, aby nepřišla o primát objevu a mohla pokračovat ve výzkumu. Pro český rozhlas to uvedlo vedení expedice.

Expedice Garibaldi objevila vrak stejnojmenného křižníku v hloubce 125 metrů přibližně osm kilometrů od břehu chorvatského města Cevtat..

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme