Čeští vojáci přistáli v Afghánistánu

V několikahodinovém intervalu přistála dnes na kábulském letišti dvě obří letadla An-124 s českými vojáky na palubě. Prvních 30 vojáků 6. polní nemocnice na základně mezinárodních mírových sil připraví podmínky pro příjezd zbytku asi 150 českých lékařů a personálu nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci před odletem | Foto: Michal Krumphanzl

Lékaři i logistická jednotka pod velením majora Vlčka budou sídlit na britské základně v afghánském hlavním městě nedaleko bývalé celnice. Zítra zde začnou vojáci budovat nemocnici i vlastní obydlí, dnes se zatím ubytovali ve stanech britských kolegů a dostali první školení o přísných bezpečnostních pravidlech, která platí pro všechny příslušníky mezinárodních mírových jednotek v Aghánistánu. Pokud se budou pohybovat mimo základnu, musejí mít vždy neprůstřelné vesty a nabité zbraně. Potraviny z místních zdrojů konzumovat nesmějí, a to z hygienických důvodů. Prostředí, ve kterém stráví příští měsíce, se vojákům na první pohled zdálo poněkud nehostinné, ale jak je ujistili britští vojáci, kteří jsou zde již několik měsíců, i na velmi prašný a divoký Kábul se dá časem zvyknout.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme