Čeští vojáci v Maďarsku se ochrany hranic neúčastní, stavějí výcvikové středisko a učí kuchaře

Česká armáda vyrazila na cvičení na jih Maďarska. Dvě desítky vojáků si s sebou vzaly vojenskou techniku a také deset polních kuchyní. Na ostraze hranic, jak se původně tvrdilo, se ale nepodílejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nakládka vojenského transportu v Olomouci. Vojáky do Maďarska přepraví speciální vlak | Foto: Lenka Kratochvílová

Čeští vojáci už jsou v Maďarsku několik dní. Dvacítka vojáků z Bechyně a Olomouce na cvičení Balaton 2015 dorazila se třemi úkoly.

Maďarským kolegům pomáhají vystavět tréninkové výcvikové středisko, asistují jim při logistice a také učí vařit maďarské vojenské kuchaře v českých polních kuchyních. Těch na základnu přivezli hned 10.

Přehrát

00:00 / 00:00

Žádný český voják není nasazen přímo na hranicích, informoval z vojenské základy na jihu Maďarska zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Po výcviku maďarských kuchařů skončí české polní kuchyně přímo na hranici, kde se v nich bude vařit pro maďarské vojáky střežící hranici se Srbskem a Chorvatskem.

Žádný český voják se nyní na ochraně maďarských státních hranic neúčastní na obraně před migrační vlnou hranic. Vyslaní vojáci z Česka jsou ženisté, členové logistiky a kuchaři.

Čeští vojáci se také podílejí na výstavbě výcvikového centra. Vznikne v něm jakýsi polygon se simulací státní hranice včetně ukázky plotu, který už Budapešť vystavěla na skutečné hranici se Srbskem a Chorvatskem.

Policisté zemí visegrádské čtyřky se v areálu budou cvičit už od prosince, nebo od začátku příštího roku v ochraně státní hranice.

Čeští vojáci začali pomáhat v Maďarsku, které se snaží zastavit příliv uprchlíků

Číst článek

Petr Vavrouška, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme