Čeští vojenští lékaři jsou na cestě na Slovensko

Slovensko využije českou nabídku a bude chtít pomoc armádních doktorů. A to přesto, že tamní vláda v noci uzavřela s odbory dohodu a protest v nemocnicích by měl skončit. Během dneška by se měly začít do slovenských zdravotnických zařízení vracet stovky lékařů. Ti přestali chodit do práce poté, co jim na konci listopadu vypršely hromadné výpovědi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od ÚVN v pražských Střešovicích vyrazila 3. prosince dopoledne část českých lékařů na Slovensko | Foto: ČTK

Čeští vojenští lékaři pomůžou v nemocnicích, které hromadné výpovědi slovenských doktorů poznamenaly nejvíce. Potvrdil to český ministr zdravotnictví Leoš Heger po setkání se slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou v Bratislavě.

Očekává, že čeští doktoři zůstanou na Slovensku několik dnů. Konkrétně posílí nemocnice v Bratislavě, Nitře a Žilině.


ČTĚTE TAKÉ: Dohoda na Slovensku: lékaři se začnou vracet do nemocnic

Před polednem se už skupina armádních specialistů vydala na cestu, potvrdil Radiožurnálu mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

„Po domluvě se slovenskou stranou odjelo autobusem 25 českých vojenských lékařů, odjeli zhruba v půl dvanácté. S tím, že až dorazí do Bratislavy, budou podle potřeb slovenské strany rozděleni do jednotlivých nemocnic. V tuto chvíli předpokládáme, že to bude do Bratislavy, Žiliny, Nitry a Ružomberoku."

Ze zdravotnických zařízení na Slovensku odešlo na konci listopadu asi 1200 doktorů. Ti by se teď měli začít vracet na svá místa; nejprve však musí podepsat nové pracovní smlouvy. Lékařské odbory jim ale radí, aby tak učinili až poté, co nové dokumenty zkontrolují právníci.

Tereza Tomášková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme