Čeští záchranáři na místě katastrofy

Skupina českých zdravotníků a hasičů, která v noci na dnešek přistála v Pákistánu postiženém zemětřesením, dorazila na místo, kde bude v příštích pěti dnech pomáhat místním obyvatelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranný tým před cestou do Pákistánu | Foto: Hasičský záchranný sbor Jmk UO Brno

Česko do této oblasti poslalo plně funkční polní zdravotnické zařízení s veškerým zázemím. Spací pytle, konzervy a další humanitární pomoc se ale do letounu už nevešly. Pravděpodobně ale budou poslány později. Do Pákistánu proudí pomoc asi ze třiceti zemí světa.

Podle nejnovější oficiální bilance se počet obětí ničivého zemětřesení vyšplhal na pětadvacet tisíc a více než třiašedesát lidí je zraněno. Místní úřady ale předpokládají, že se počet mrtvých bude ještě zvyšovat.

Při sobotním zemětřesení zahynulo nejméně 25 tisíc lidí. Neštěstí sblížilo Indii a Pákistán. V Kašmíru včera překročili indičtí vojáci linii příměří, aby pomohli pákistánským kolegům s opravou poničených bunkrů. Přes jindy neprůchodnou hranici se také mohly vrátit do svých domovů některé kašmírské rodiny. Její překročení by přitom za běžných okolností skončilo krveprolitím.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme