Češi kradli v Německu dva roky zemědělské nářadí. Na internetu ho prodávali pod přezdívkou Jánošík

Dva čeští zloději po téměř dva roky kradli v bavorském příhraničním regionu Horní Falc motorové pily a další nářadí na akumulátor. Jeden z nich pak nářadí na internetu prodával pod přezdívkou Juraj Jánošík, informoval v pátek server Nordbayern.de.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté museli rozšířit pátrání přes české hranice. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Série krádeží a vloupání nedala téměř dva roky vydechnout místním zemědělcům. Od července 2019 přístroje mizely především ze zemědělských usedlostí. Pachatelé kradli hlavně řetězové pily a další elektronářadí renomovaných značek. Do října 2020 byly zaznamenány desítky takových případů v celém regionu.

Za drobné krádeže šli do vězení, i když neměli. Odsouzeným může pomoci ministryně spravedlnosti

Číst článek

Policie ve městě Furth im Wald při vyšetřování narazila na 41letého českého občana, který se pokoušel pravděpodobně kradené zboží prodávat prostřednictvím internetových platforem v České republice pod falešnou identitou. Používal k tomu pseudonym Juraj Jánošík podle legendárního slovenského zbojníka.

Protože muž podezřelý z krádeží žil v Česku, bylo vyšetřování rozšířeno přes hranice. Do hledáčku policie se pak dostal ještě další 41letý český občan, který se pravděpodobně na vloupáních podílel a také kradené zboží nabízel na internetu.

Když se ukázalo, že dvojice je za sérii krádeží zodpovědná, vydalo na ně státní zastupitelství v Řezně evropské zatýkací rozkazy. Od jejich zadržení se v příhraničním regionu žádné další trestné činy podobného druhu neodehrály.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme