Cestu na jih komplikují zácpy, řidiči čekají především v Rakousku

Řidiči mířící na jih musejí počítat se zácpami, které v tuto chvíli vznikají především v Rakousku na tauernské dálnici A10 u Salcburku a Villachu. Pětikilometrovou kolonu hlásí rakouský automotoklub ÖAMTC před hraničním tunelem Karavanky na dálnici A11 ve směru do Slovinska. Auta stojí také v zácpách na zhruba padesátikilometrovém úseku mezi chorvatskou metropolí Záhřebem a Karlovacem na dálnici A1 směrem k pobřeží.

Vídeň/Záhřeb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Itálii je špatně průjezdný asi 70kilometrový úsek dálnice A22 před Veronou, vyplývá z informací evropského automotoklubu ADAC. 

Tento víkend očekávají automotokluby na evropských silnicích komplikace vzhledem k tomu, že z německých spolkových zemí Bádensko-Württembersko a Bavorsko vyrazí k moři druhé turnusy rekreantů. V Sasku a části Skandinávie naopak prázdniny končí.

Ve státech jako Sasko-Anhaltsko, Durynsko, Porýní-Falc a Hesensko končí letní prázdniny příští víkend. To bude mít neblahý dopad na cestu zpět z dovolené, uvedl český automotoklub ÚAMK.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme