Cestující vyhlídkové lodi Marco Polo napadl norovirus

Norovirus, způsobující vydatné zvracení a průjem napadl cestující zaoceánského parníku Marco Polo. Šest cestujících bylo převezeno do nemocnice, ostatní jsou ošetřováni na parníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výletní loď Marco Polo | Foto: Transocean Tours

Podle nejnovějších informací onemocnělo na norovirus během plavby kolem britských ostrovů 400 ze 769 cestujících a také několik desítek členů posádky lodi.

Jeden pasažér, čtyřiasedmdesátiletý Roy Sillett z Norwiche, v pondělí zemřel na srdeční záchvat. Úřadovna skotského prokurátora odmítla odpovědět na otázku BBC, zda norovirus nebo jiný bacil měl také podíl na jeho smrti.

Loď společnosti Transocean Tours, registrované v německých Brémách, kotvila od pondělí ve skotském přístavu Invergordon, odkud se dnes měla vydat na zpáteční plavbu do Tilbury v Londýně.

Když provozovatel plavidla nabídl cestujícím možnost návratu vlakem, většina nabídku odmítla. Zvláštním vlakem odjelo dnes dopoledne jen několik desítek lidí. Ostatní zůstali na lodi, která se má vrátit do Londýna v sobotu, čtyři dny před původně plánovaným termínem.

Přečtěte si také:
V Paříži se potopila výletní loď, dva lidé zemřeli
Výletníci z italské lodi skončili kvůli nákaze v nemocnici
Největší zaoceánská výletní loď se vydala na svou první plavbu
Loď s výletníky zalila obří vlna
Španělsko odřízlo Gibraltar kvůli lodi s nemocnými

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme