Cestující vyhlídkové lodi Marco Polo napadl norovirus

Norovirus, způsobující vydatné zvracení a průjem napadl cestující zaoceánského parníku Marco Polo. Šest cestujících bylo převezeno do nemocnice, ostatní jsou ošetřováni na parníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výletní loď Marco Polo | Foto: Transocean Tours

Podle nejnovějších informací onemocnělo na norovirus během plavby kolem britských ostrovů 400 ze 769 cestujících a také několik desítek členů posádky lodi.

Jeden pasažér, čtyřiasedmdesátiletý Roy Sillett z Norwiche, v pondělí zemřel na srdeční záchvat. Úřadovna skotského prokurátora odmítla odpovědět na otázku BBC, zda norovirus nebo jiný bacil měl také podíl na jeho smrti.

Loď společnosti Transocean Tours, registrované v německých Brémách, kotvila od pondělí ve skotském přístavu Invergordon, odkud se dnes měla vydat na zpáteční plavbu do Tilbury v Londýně.

Když provozovatel plavidla nabídl cestujícím možnost návratu vlakem, většina nabídku odmítla. Zvláštním vlakem odjelo dnes dopoledne jen několik desítek lidí. Ostatní zůstali na lodi, která se má vrátit do Londýna v sobotu, čtyři dny před původně plánovaným termínem.

Přečtěte si také:
V Paříži se potopila výletní loď, dva lidé zemřeli
Výletníci z italské lodi skončili kvůli nákaze v nemocnici
Největší zaoceánská výletní loď se vydala na svou první plavbu
Loď s výletníky zalila obří vlna
Španělsko odřízlo Gibraltar kvůli lodi s nemocnými

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme