Cestující z poškozeného airbusu odletěli do Los Angeles. Ven z letadla nemohli skoro 24 hodin

Poslední cestující z letu Air France, který v sobotu nouzově přistál v Kanadě, odletěli do cílového Los Angeles. Obřímu Airbusu A380 za letu odpadla část jednoho ze čtyř motorů. Důvod poruchy Air France zjišťuje. Na náhradní letoun museli v kanadském Goose Bay vyčkávat na palubě porouchaného stroje, a to skoro celý den. Na sociálních sítích si za to společnost kritizovali.

Goose Bay / Kanada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákazníky z první třídy přepravilo přednostně menší letadlo do Los Angeles zhruba po osmi hodinách čekání. Zbytek lidí ovšem musel na palubě Airbusu A380 strávit skoro 24 hodin od nástupu.

Obří Airbus A380 musel nouzově přistát v Kanadě. Nad Grónskem se mu rozbil motor

Číst článek

Airbus A380 s 520 lidmi na palubě mířil z pařížského Letiště Charlese de Gaulla do kalifornského Los Angeles. Cestou se ale porouchal jeden ze čtyř motorů letadla.

Cestujícím ani posádce se nic nestalo. Piloti se strojem doletěli až nad Kanadu, kde nouzově přistáli na malém mezinárodním letišti v Goose Bay v provincii Newfoundland a Labrador.

Dvojpatrový Airbus A380 je největším sériově vyráběným dopravním letounem na světě. S motory měl v minulosti problémy jen jednou. V roce 2010 explodoval za letu jeden z motorů stroje australské společnosti Quantas. I v tomto případě se podařilo pilotům bezpečně přistát a nikdo z cestujících neutrpěl zranění.

Václav Jabůrek, jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme