Charles Manson je v nemocnici. Masový vrah je ve vážném stavu

Masový vrah Charles Manson byl odvezen z kalifornské věznice Corcoran, kde si odpykává doživotní trest, do nemocnice v Bakersfieldu. Je prý vážně nemocný. S odvoláním na americká média uvedla agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odsouzený masový vrah Charles Manson

Odsouzený masový vrah Charles Manson | Zdroj: Reuters

Jaké zdravotní problémy dvaaosmdesátiletý Manson přesně má, kalifornské vězeňské úřady odmítají sdělit. Informace o zdravotním stavu jednotlivých vězňů prý nesmí s ohledem na jejich soukromí sdělovat. Úřady pouze potvrdily, že je v nemocnici a je stále naživu.

Ačkoliv je Manson odsouzený masový vrah, paradoxně nejsou žádné důkazy, že by někdy nějakou vraždu spáchal. Manson a jeho „žáci" v roce 1969 podle ČTK povraždili v Los Angeles devět lidí.

V USA je na prodej dům masového zabijáka Buffalo Billa z Mlčení jehňátek

Číst článek

Mezi nimi byla také herečka Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Byla ubodána k smrti.

Američan Manson, prezentovaný při procesu jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností, nařídil svým žákům, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku.

Odsouzený byl původně k trestu smrti. Ten ale v Kalifornii zrušili a tak si teď odpykává ve věznici Corcoran devět doživotních trestů za vraždu devíti lidí.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme