Charleston si připomněl památku obětí útoku v černošském kostele

Tisíce lidí si v Charlestonu připomněly památku obětí středečního rasově motivovaného útoku. V historickém černošském kostele, kde 21letý útočník Dylann Roof zastřelil devět osob, se za přísných bezpečnostních opatření konala v neděli první bohoslužba. Davy lidí se zúčastnily také dalších pietních akcí po celém městě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se modlí před kostelem metodistické episkopální církve v Charlestonu

Lidé se modlí před kostelem metodistické episkopální církve v Charlestonu | Zdroj: Reuters

Ke kostelu metodistické episkopální církve dál přicházejí lidé pokládat květiny a tiše si připomenout památku devíti členů církve a zároveň lídrů černošské komunity.

Přehrát

00:00 / 00:00

Charleston si připomněl památku obětí útoku v černošském kostele. Na místě natáčela zpravodajka Lenka Kabrhelová

Několikatisícový živý řetězec pak propojil přes most dva břehy Charlestonu na znamení jednoty a solidarity.

„Chceme ukázat, jací jsme a o co usilujeme jako občané tohoto města i celé země - o jednotu a soudržnost nehledě na barvu pleti," řekla Českému rozhlasu jedna z účastnic akce.

Útok podle mnohých poukázal na léta neřešené problémy, ať už v podobě přetrvávajícího rasismu či liberálních pravidel pro vlastnictví zbraní.

Řada účastníků nedělních akcí také znovu žádala odstranění konfederační vlajky z budovy místního Kapitolu. Pro mnohé zástava představuje nejtemnější stránky americké historie.

Vzkaz před kostelem metodistické episkopální církve v Charlestonu | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme