Charlie Hebdo přirovnal oběti zemětřesení v Itálii k těstovinám a lasagním

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo na sebe opět upozornil. Vydal karikaturu, na které zesměšňuje Itálii, kterou v minulém týdnu zasáhlo zemětřesení. To se podle portálu BBC mnoha lidem nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciální dvojčíslo satirického týdeníku Charlie Hebdo | Foto: Jan Šmíd

Kreslíř Felix, který je pod karikaturou podepsaný, využil toho, že jedno z nejzničenějších měst Amatrice je známé svými těstovinami spaghetti all´amatricana (těstoviny s rajčatovou omáčkou a šunkou guanciale).

Na obrázku jsou nakresleni zranění muž a žena a nad nimi jsou napsány druhy těstovin penne. Vedle nich leží oběti na hromadě a nad nimi je nápis lasagnes. Obrázek je doprovázen textem: „ Na 300 osob zemřelo při zemětřesení v Itálii. Zatím se neví, zda zemětřesení před tím, než udeřilo, vykřiklo Alláhu akbar.“

Portál Reuters informuje, že francouzská ambasáda v Římě ihned na svých stránkách a na svém Twitteru zveřejnilo informaci, že „karikatura rozhodně nereprezentuje francouzský postoj“.

Na sítích se začal objevovat i heslo #IononsonoCharlie (já nejsem Charlie), které připomíná teroristický útok právě na tento časopis z ledna 2015, po kterém mnoho lidí na internetu vyjadřovalo soustrast heslem „Je suis Charlie“ (Jsem Charlie).

Město Amatrice na konci minulého týdne zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály. Zemřelo 293 lidí.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme