Chávezova léčba není úspěšná, tvrdí opozice. Připouštějí to i odborníci

Venezuelský prezident Hugo Chávez je po léčení na Kubě zase zpátky v Caracasu. Včera se po více než dvou měsících vrátil z Kuby. Přestože se snaží vystupovat pozitivně a oficiálně se tvrdí, že se uzdravuje, Venezuelou zní hlasy, které to zpochybňují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cháveze vítali po nečekaném návratu do Venezuely jeho nadšení stoupenci

Minulý týden venezuelská vláda v televizi ukázala Chávezovy první snímky po operaci. Na fotkách byl v dobré náladě ve společnosti svých dcer.

Podrobnosti o jeho zdravotním stavu se tají. Dodnes se například zamlčuje typ rakoviny, kterou má venezuelský vůdce. Ví se pouze, že ho nádor postihl v oblasti pánve.

Venezuelská vláda nicméně přiznává, že jeho zdraví je křehké. Tvrdí, že se uzdravuje, ale zotavování nebude jednoduchá. Opozice to ale zpochybňuje. Podle ní se Chávez vrátil do vlasti nikoli proto, aby se zotavil, ale aby zemřel. Tuto možnost připouští i odborníci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Cháveze do Venezuely popsal zahraničně politický komentátor ČRo Milan Slezák

Špatnou kondici naznačují i dva měsíce, které trval jeho návrat z Kuby. Na rozdíl od předchozích případů ho navíc tentokrát novináři nemohli vyfotografovat.

Venezuelský lídr absolvoval už čtyři operace v rozmezí roku a půl. V léčbě bude pokračovat v Caracasu. Čeká ho další kolo ozařování a chemoterapií.

Chávez stojí v čele země dlouhých 14 let a loni v říjnu byl zvolen na další šestileté funkční období. Inaugurace však byla kvůli nemoci zatím odložena kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Milan Slezák, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme