Řidič kamionu, v němž našli 39 mrtvých, zůstane ve vazbě. Británie žádá Vietnam o identifikaci 4 obětí

Řidič kamionu, v němž se ve středu na jihovýchodě Anglie našlo 39 mrtvých lidí, zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom v pondělí soud v anglickém městě Chelmsford. Další soudní řízení se zadrženým se bude konat 25. listopadu před soudem v Londýně, informovala BBC. Státní příslušnost mrtvých z kamionu zatím není potvrzena. Britská média dříve informovala, že jde o Číňany, nyní Británie v této záležitosti komunikuje s úřady ve Vietnamu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion, ve kterém policie v noci na středu našla 39 mrtvých | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý Maurice Robinson, který pochází ze Severního Irska, se v pondělí před soudem objevil prostřednictvím videa. Už v sobotu byl obviněn z 39násobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz.

V Británii objevili kamion s 39 mrtvými v nákladním prostoru, policie řidiče zadržela

Číst článek

Robinson byl zatčen krátce poté, co policie v noci na středu našla návěs nákladního vozu s mrtvými v průmyslové zóně Waterglade v Grays, které leží asi 20 kilometrů východně od Londýna. Kamion dorazil do Británie z belgického přístavu Zeebrugge přes anglický přístav Purfleet.

V souvislosti s případem byli zatčeni také 38letý muž a stejně stará žena, oba z města Warrington na severu Anglie, a 46letý muže ze Severního Irska. Všichni tři byli v neděli propuštěni na kauci, podezřelí jsou z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi.

Zatčen byl v souvislosti s touto kauzu také muž ve věku 20 až 30 let, jehož zadržela irská policie v sobotu v Dublinu. Podle BBC jde o řidiče, který kontejner přivezl do belgického Zeebrugge.

Identifikace těl

Britské úřady se nyní snaží identifikovat těla osmi žen a 31 mužů, kteří se zřejmě stali obětí pašeráků lidí. Agentura Reuters v pondělí informovala, že britské úřady poslaly vietnamské vládě žádost o identifikaci čtyř z 39 obětí.

Podle BBC britská policie též vyšetřuje podezření, že nalezený kontejner mohl být součástí konvoje tří kamionů vezoucích celkem stovku osob.

Server BBC v neděli zmapoval trasu mrazícího kontejneru, v němž bylo 39 těl nalezeno. Kontejner patří firmě Global Trailer Rentals, která ho údajně 15. října na týden pronajala, přičemž není jasné, kdo byl jejím zákazníkem. Mluvčí firmy prostřednictvím médiím vyjádřil lítost nad neštěstím a uvedl, že společnost neměla tušení, že její majetek bude takto zneužit. Kamion se podle BBC dostal přes Británii do kontinentální Evropy a mezi 17. a 22. říjnem putoval mezi několika městy v Belgii a Francii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme