Chemici vybrali v Basře místo pro polní nemocnici

První čtyřicítka českých vojenských zdravotníků ve čtvrtek odlétá do jižního Iráku. Hlavní část sedmé polní nemocnice se začne přesouvat v pátek. Vhodné místo pro působení armádní nemocnice v jihoirácké Basře našli čeští chemici ve spolupráci s tamní civilní správou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice v Basře | Foto: Jiří Hošek

Česká polní nemocnice by měla být umístěna na jižním předměstí Basry na volném prostranství u hlavní silnice. Naši zdravotníci by měli úzce spolupracovat s nedalekou všeobecnou nemocnicí.

S vybranou lokalitou vyjádřil po všech stránkách spokojenost velitel česko-slovenského kontingentu, brigádní generál Dušan Lupuljev. Ženijní úpravu podmáčeného terénu by si měli vzít na starost Britové, kteří kontrolují celý region.

Už ve čtvrtek by do Basry měli přijet čtyři čeští zdravotníci, kteří zatím působí u protichemického praporu v Kuvajtu. Do místní nemocnice by měli dopravit náklad léků a mohli by svým iráckým kolegům začít také přímo pomáhat.

Zástupci civilní administrativy v Basře nabídli našim vojákům všestrannou pomoc, včetně odhodlání podílet se na ochraně polní nemocnice.

První čtyřicítka českých vojenských zdravotníků odlétá do Iráku ve čtvrtek. Speciál s prvními členy sedmé polní nemocnice na palubě odletí odpoledne z Pardubic. Hlavní část jednotky se začne přesouvat v pátek. Podle náměstka ministra obrany Jana Váni jsou lékaři schopni pomáhat prakticky hned po příletu do oblasti.

"Pomoc jsme schopní poskytovat takřka okamžitě, samozřejmě v trošičku omezeném rozsahu, a v celkovém rozsahu až tam bude nemocnice kompletní a bude tam přesunutá, což je řád několika dnů."

Jiří Hošek, Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme