Chemický poplach na letišti v Miami

Část mezinárodního letiště na Floridě musela být evakuována. Čekajícím pasažérům se totiž začalo špatně dýchat. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Miroslav Konvalina, na místo dorazily zásahové jednotky hasičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Terminál jednoho z nejrušnějších amerických letišť musel být uzavřen poté, co se objevily signály, že v hale se vyskytla neznámá látka škodlivá lidskému zdraví. Podle mluvčího letiště byli záchranáři povoláni ve chvíli, kdy cestující pocítili nutkání ke kašli a hledali pomoc. Téměř 40 lidí je ošetřováno s příznaky podráždění dýchacího ústrojí.

Chemický poplach na miamském letišti je na Floridě první svého druhu od případů zásilek smrtícího antraxu loni na podzim. Při podobném incidentu objevili včera v Texasu úředníci cestovní kanceláře neznámý bílý prášek, který vyvolal svědění a bolesti hlavy lidí, kteří s ním přišli do styku. Naštěstí se ukázalo, že šlo o neškodnou látku.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme