Vyšetřovatelé chemického útoku se do Dúmy nedostali. 'Můžou za to spojenecké nálety,' tvrdí Rusko

Experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) se zatím nedostali do syrského města Dúmá, kde mají shromažďovat důkazy o údajném chemickém útoku. Podle ruského ministerstva zahraničí museli inspektoři svoji práci odložit kvůli následkům náletů Spojených států, Francie a Velké Británie. Londýn tvrdí, že inspektoři nedostali od OSN povolení vydat se na místo, protože se Sýrie a Rusko nezaručily za jejich bezpečnost.

Damašek (Aktualizováno: 20:41 16. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti ošetřované po chemickém útoku na Dúmá (7. dubna 2018).

Děti ošetřované po chemickém útoku na Dúmá (7. dubna 2018). | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Vyšetřovatelé tak zůstávají v Damašku, kam přijeli v sobotu. Za sebou už mají jednání se syrskou vládou, do Dúmy by se podle informací měli dostat ve středu.

Ruské úřady v pondělí slíbily, že vyšetřování nebudou ovlivňovat. Naopak americký vyslanec při Organizaci pro zákaz chemických zbraní obvinil ruskou armádu, že v Dúmě zahlazuje stopy.

Rusové odmítají, že by jakkoliv manipulovali s důkazy o údajném použití bojových plynů v syrské Dúmě.

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme