Zatykač na údajného vraha z Chemnitzu unikl na internet. Saská policie čelí kritice

Pravicoví extremisté zveřejnili na sociálních sítích zatykač na údajného pachatele vraždy v Chemnitzu. Ministerstvo vnitra zatím neví, jak se tajný dokument dostal na veřejnost. Podle saského premiéra Michaela Kretschmera je ale únik zatykače trestným činem.

Chemnitz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pravicoví radikálové protestují v Chemnitzu (Saské Kamenici) po smrti pětatřicetiletého Němce, z jehož usmrcení jsou podezřelí dva mladíci z Iráku a Sýrie. | Foto: Matthias Rietschel | Zdroj: Reuters

Zatykač na Iráčana, který je podle vyšetřovatelů hlavním pachatelem vraždy 35letého Daniela H. v Chemnitzu, sdíleli na internetu pravicoví radikálové jako třeba zakladatel hnutí Pegida Lutz Bachmann.

,Doufám, že už bude klid.‘ Obyvatelé Chemnitzu ve městě nechtějí pravicové radikály ani problémy s cizinci

Číst článek

Saská policie čelí poslední týdny kritice za to, že bránila novinářům natáčet demonstraci Pegidy a také proto, že jedním ze stoupenců tohoto hnutí je zaměstnanec kriminální policie. Únik zatykače posiluje podezření, že krajní pravice má v saské policii sympatizanty nebo přímo zástupce.

Nepokoje v Chemitzu

Dění v saském městě, které leží nedaleko českých hranic, rezonuje v posledních dnech v celém Německu. Na jeho počátku stál spor, který přerostl v útok nožem, jenž si vyžádal jednoho mrtvého a dva zraněné.

Všechny oběti jsou němečtí občané. Ze zabití pětatřicetiletého Němce viní policie dva muže pocházející ze Sýrie a Iráku. Pro muže ve věku 22 a 23 let žádá státní zastupitelství vazbu.

Policie se nejřív k případu neposkytovala žádné bližší informace, přesto se na sociálních sítích začaly rychle šířit spekulace a svolávala protestní shromáždění do centra města.

Pavel Polák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme