Cheney oficiálně vyzval Ala Gorea, aby uznal porážku

Republikánský kandidát na viceprezidenta Richard Cheney vyzval demokratického kandidáta na amerického prezidenta Ala Gorea, aby uznal před týdnem oficiálně oznámené výsledky na Floridě a přiznal republikánovi Georgi Busheovi vítězství ve volbách 7. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Goreův „styčný důstojník“, bývalý ministr zahraničí Warren Christopher, vzápětí reagoval tím, že čas přiznat porážku pro Gorea ještě nenastal. V rozhovoru pro televizi CBS však ujistil, že pokud tak jednou udělá, stane se tak „velmi elegantním způsobem“.

Volební komise na Floridě oznámila minulý víkend po skončení strojového přepočítání hlasů, že Bush v tomto státě vyhrál o několik set hlasů. Gore výsledek neuznal a pomocí justice usiluje o ruční přepočítání hlasů v několika obvodech a jejich započítání do konečných výsledků. Odvolává se přitom na nesrovnalosti u tisíců hlasovacích lístků, jak úřady připustily. Vítěz na Floridě se stane i celkovým vítězem prezidentských voleb.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme