Cheney: Spojeným státům hrozí ještě horší atentáty

Spojeným státům hrozí podle amerického viceprezidenta Richarda Cheneyho nové atentáty a mohou být horší než ty z loňského září. Cheney zároveň prohlásil, že kritika amerických demokratů na adresu vlády a toho, jak se zachovala před loňskými útoky, je v době války zcela nezodpovědná. Vyšetřování o možném selhání tajné služby před zářijovými atentáty by mělo být podle viceprezidenta vedeno s nejvyšší obezřetností, aby nepoškodilo současné úsilí zabránit dalším útokům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Vůdce demokratů ve Sněmovně reprezentantů Richard Gephardt se před tím ptal, jestli byly atentáty dílem selhání tajné služby nebo lidí, kteří se informacemi této služby neřídili správně. Na obranu administrativy prezidenta George Bushe vystoupila i jeho poradkyně pro národní bezpečnost Condoleeza Riceová. Zdůraznila, že informace tajných služeb o hrozících únosech letadel před 11. zářím 2001 byly jenom všeobecné.

Svou operaci dnes končí radarová letadla AWACS Severoatlantické aliance, která od loňských atentátů na New York a Washington pomáhala střežit americký vzdušný prostor.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme