Cheney znovu do politiky

Viceprezidentský kandidát amerických republikánů Richard Cheney byl propuštěn z nemocnice George Washingtona v americkém hlavním městě, kde se zotavoval od středy ze slabého srdečního záchvatu. Při odchodu z nemocnice bývalý ministr obrany novinářům řekl, že na doporučení lékařů bude o víkendu odpočívat a příští týden se normálně pustí do práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K hospitalizaci došlo ve chvíli, kdy vrcholí právní tahanice o počty hlasů oddalující už více než dva týdny výsledky prezidentských voleb, ve kterých se utkali 7. listopadu demokrat Albert Gore a republikán George Bush. Cheney vyhledal lékaře sám poté, co cítil malou bolest v prsou. Podle svých spolupracovníků se i v nemocnici telefonicky zapojoval do činnosti republikánského volebního týmu, do které se má po propuštění z nemocnice opět plně ponořit.

Republikánský kandidát na prezidenta George Bush ujistil, že nic nebrání tomu, aby Cheney po vítězství republikánů zastával místo viceprezidenta. Cheney měl problémy se srdcem v minulosti už třikrát. V nemocnici nyní podstoupil chirurgické zprůchodnění tepny, která byla podle lékařské zprávy z 90 až 95 procenta zablokována.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme