Bál se pandemie, tři měsíce tak raději zůstal na letišti. Chicagský soud mu nyní hrozí zákazem vstupu

Soud v Chicagu řešil na konci minulého týdne případ šestatřicetiletého muže, který strávil tři měsíce v bezpečnostní zóně tamního letiště. Muž, který bydlí v Los Angeles, odmítal odcestovat domů údajně kvůli obavám z epidemie covidu-19. Pokud slouží kauci ve výši jednoho tisíce dolarů (asi 21 600 korun), soud mu uloží pouze zákaz vstupu na letiště, napsala agentura AP.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž se v bezpečnostní zóně nacházel i díky zaměstnanecké kartě, kterou našel (ilustrační foto) | Foto: Sven-Klitsch | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0

Muž pobýval v zabezpečené části letiště od 19. října do 16. ledna, aniž by vyvolal větší pozornost letištních zřízenců. Podle jeho prohlášení před soudem se v zóně nacházel díky tomu, že našel identifikační kartu jednoho ze zaměstnanců letiště.

USA, Rusko i Katar. Experti zdravotnické organizace dorazili do Wu-chanu, kde budou pátrat po původu viru

Číst článek

„Soud shledává uvedená fakta a okolnosti dost šokující vzhledem k tomu, jak dlouho trvala,“ uvedla soudkyně Susana Ortizová, která případ soudila. Zdůraznila, že muž se nacházel v části letiště za bezpečnostními kontrolami na základě ztracené či odcizené karty zaměstnance.

Přítomnost muže byla odhalena v sobotu, když ho dva zaměstnanci společnosti United Airlines vyzvali k identifikaci. Muž se prokázal zaměstnaneckou kartou, jejíž ztráta byla nahlášena v říjnu loňského roku.

Vyšetřování zahájil také chicagský úřad pro civilní letectví. Ten ale ve své zprávě zdůraznil, že muž „nikdy nepředstavoval bezpečnostní riziko pro letiště či cestující“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme