Chile vyšetřuje 158 lidí z katolické církve. Podezřívá je z pohlavního zneužívání dětí i dospělých

Celkem 158 lidí působících v chilské katolické církvi včetně duchovních je vyšetřováno kvůli pohlavnímu zneužívání nezletilých i dospělých osob. Podle agentury AFP o tom v pondělí informovala chilská prokuratura.

Santiago de Chile Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi 266 oběťmi těchto případů, z nichž některé sahají až do šedesátých let minulého století, bylo 178 nezletilců | Foto: public domain

Mezi 266 oběťmi těchto případů, z nichž některé sahají až do šedesátých let minulého století, bylo 178 nezletilců, upřesnil podle médií generální prokurátor Luis Torres na pondělní tiskové konferenci v Santiagu de Chile.

‚Bůh tě tak stvořil,‘ řekl papež homosexuálovi z Chile. Zatímco LGBT komunita jásá, Vatikán mlčí

Číst článek

Prokuratura tyto nové informace sdělila v době, kdy Chile otřásá série skandálů spojených s pohlavním zneužíváním dětí. V polovině května rezignovala celá hierarchie chilské katolické církve po ostré kritice ze strany papeže Františka kvůli nedostatečné ochraně dětí před pedofilními kněžími. Papež doposud přijal rezignaci pěti biskupů.

„Velká většina ohlášených skutků odpovídá sexuálním útokům spáchaným faráři nebo lidmi spojenými s církevními školami," upřesnila v pondělním prohlášení chilská prokuratura.

Uvedená čísla podle AFP zahrnují předpokládané pachatele, kteří byli v době páchání těchto skutků i duchovními, včetně biskupů, kněží, diákonů a také mnichů. Vyšetřovány jsou rovněž desítky „laiků, kteří sloužili v církevní komunitě", jako jsou koordinátoři v náboženských školách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme