Požár zasáhl během vánočních oslav na 120 domů v přístavu v Chile, někdo ho založil úmyslně

Nejméně 120 domů v chilském přístavu Valparaíso zničil mohutný lesní požár, který se rozšířil z okolních oblastí do města. Úřady preventivně přerušily dodávky elektřiny pro 90 tisíc domácností a evakuovaly několik čtvrtí města na západě jihoamerické země, informoval ve středu server BBC. Starosta Valparaísa uvedl, že požár byl založen úmyslně.

Valparaíso (Aktualizováno: 10:56 25. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na čtvrť Toro Hill v chilském přístavním městě Valparaíso, které bylo zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. | Zdroj: ČTK / AP

K likvidaci požáru byli nasazeni všichni hasiči ve městě. Obyvatelé zasažených čtvrtí museli své domy opustit uprostřed štědrodenních oslav a nechat v nich veškerý majetek včetně zvířat, řekl agentuře Reuters jeden ze svědků neštěstí.

Podle zpráv civilní obrany požár zasáhl plochu 100 hektarů. Vešlo by se na ni tedy asi 140 fotbalových hřišť. Starosta města uvedl, že situaci komplikuje silný vítr a vysoké letní teploty, které teď na jižní polokouli panují.

Valparaíso je jedním z největších chilských měst, které s oblibou navštěvují turisté. Leží na pobřeží Tichého oceánu a rozkládá se na četných kopcích. Staré město a jeho historické domy, strmé uličky a schody jsou jako světové kulturní dědictví pod ochranou UNESCO.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme