V Chile je vyšetřováno 158 osob kvůli sexuálnímu zneužívání v katolické církvi. Oběťmi jsou děti i dospělí

Chilská prokuratura v pondělí informovala o zahájení vyšetřování celkem 158 osob působících v chilské katolické církvi. Oběťmi sexuálního zneužívání jsou převážně děti, ale také několik desítek dospělých.

Santiago de Chile Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi oběťmi sexuálního zneužívání jsou děti i dospělí. | Foto: CC BY-NC-ND 2.0, Brittanie Loren Pendleton

Mezi 266 oběťmi těchto případů, z nichž některé sahají až do šedesátých let minulého století, bylo 178 nezletilců, upřesnil podle médií generální prokurátor Luis Torres na pondělní tiskové konferenci v Santiagu de Chile.

Papež přijal rezignace tří biskupů. Funkce složili kvůli zneužívání dětí v Chile

Číst článek

Prokuratura tyto nové informace sdělila v době, kdy Chile otřásá série skandálů spojených s pohlavním zneužíváním dětí. V polovině května rezignovala celá hierarchie chilské katolické církve po ostré kritice ze strany papeže Františka kvůli nedostatečné ochraně dětí před pedofilními kněžími. Papež doposud přijal rezignaci pěti biskupů.

„Většina ohlášených skutků odpovídá sexuálním útokům spáchaným faráři nebo lidmi spojenými s církevními školami,“ upřesnila v prohlášení chilská prokuratura.

Uvedená čísla podle AFP zahrnují předpokládané pachatele, kteří byli v době páchání těchto skutků i duchovními, včetně biskupů, kněží, diákonů a také mnichů. Vyšetřovány jsou rovněž desítky „laiků, kteří sloužili v církevní komunitě“, jako jsou koordinátoři v náboženských školách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme