Chilská policie zadržela muže, který kradl v parku led a prodával ho do restaurací

Chilská policie zadržela zloděje, který kradl led z ledovců v národním parku a prodával ho do luxusních restaurací. Chile má přitom jeden z nejrychleji ustupujících ledovců na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gigjökull, ledovec pod sopkou Eyjafjallajökull | Foto: Wikimedia Commons, Andreas Tille

Policie zastavila kamion, který převážel přes pět tun ledu z ledovce Jorge Montt. Ten se nachází v národním parku v Patagonii a jde o nejrychleji mizející ledovec v Chile. Za poslední rok ustoupil téměř o kilometr.

Zadržený nenechavec ale přírodě ještě pomáhal, led z ledovce kradl a jeho prodejem si chtěl přivydělat. Policie odhadla cenu pěti tun ledu na více než 6 tisíc dolarů.

Náklad směřoval do luxusních barů a restaurací v Santiagu. Ty ho pak bohatým turistům a místní smetánce přidávají do drinků. Za tak nezvyklý zážitek si samozřejmě nechávají patřičně zaplatit.

Tentokrát ale místo pravidelné dodávky zazvoní u jejich dveří policie. Její velitel sice nikoho zatím nejmenoval, aby neohrozil vyšetřování, ale prý už tuší, kdo si zásilku objednal.

Všem zúčastněným kromě obvinění z krádeže hrozí také trest za poškozování národního parku.

Ondřej Bouda, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme